ACTA FAC MED NAISS 22009; 26 (1): 37-41

Originalan rad

ZBOG ČEGA JE VAŽNO PREDAVATI INTERKULTURALNU KOMUNIKACIJU U NASTAVI ENGLESKOG JEZIKA NA MEDICINSKOM FAKULTETU UNIVERZITETA U NIŠU?

Natasa Bakic-Miric

Medicinski fakultet Univerziteta u Nišu

Komunikacija i kultura uzajamno utiču jedna na drugu. Produkt njihove povezanosti je interkulturalna komunikacija koja omogućava pripadnicima jedne kulture da nauče kako da komuniciraju, ponašaju se i interpretiraju poruke koje dolaze od pripadnika drugih kulturnih grupa. Upoznavanje studenata farmacije i visoke medicinske škole na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Nišu sa pojmom interkulturalne komunikacije tokom obavezne nastave engleskog jezika pomaže budućim zdravstvenim radnicima da idu u korak sa dostignućima u modernoj farmaciji i medicini tako što im omogućava da shvate koliko je važno razumeti šta se dešava kada dođe do interkulturalnih konatakata i interakcije.

Ključne reči: interkulturalna komunikacija, nastava engleskog jezika, studenti, farmacija, visoka medicinska škola