ACTA FAC MED NAISS 2019;36(2):159-165

Prikaz slučaja

UDC: 616.42-006.44:616.71-018.46

DOI: 10.5937/afmnai1902159E

Nehočkinova limfom kao imitator kod osteomijelitisa: prikaz slučaja

Soheil Ebrahimpour1, Zeinab Mohseni Afshar2, Zeinab Sheidaie3, Mahmoud Sadeghi-Haddad-Zavareh1, Arefeh Babazadeh1

1Istrživački centar za infektivne i tropske bolesti, Zdravstveni istraživački institut, Univerzitet medicinskih nauka u Babolu, Babol, Iran
2Departman za infektivne bolesti, Univerzitet medicinskih nauka u Kermanshahu, Kermanshah, Iran
3Departman za internu medicine, Medicinski fakultet, Univerzitet medicinskih nauka u Babolu, Babol, Iran

sažetak

Bolesnici sa Nehočkinovim limfomom kod kojih je prisutna i zahvaćenost kostiju se retko sreću. Kod ovih bolesnika su prisutne različite kliničke manifestacije u poređenju sa uobičajenim slučajevima ovog tipa kancera. U radu je prikazan slučaj bolesnika sa Nehočkinovim limfomom, koji je prvobitno bio lečen kao osteomijelitis nepoznate etiologije. Kod ovog bolesnika pojavile su se poteškoće koje se sreću kod postavljanja dijagnoze ove bolesti. Histopatološka dijagnoza je definitivna potvrda ove bolesti. Primarni i esencijalni tretman kod ovih bolesnika je hemoterapija.

Ključne reči: Nehočkinov limfom, osteo mijelitis, imunohistohemija