combine_images_980.jpg

Студентски парламент

Штампа

Студентски парламент је орган преко кога студенти остварују своја права и штите своје интересе на Факултету.

Студентске организације кандидују своје чланове за представнике Студентског парламента, а избор за чланове парламента врши се непосредним гласањем. Право да бирају и буду бирани за чланове Студентског парламента имају сви студенти Медицинског факултета уписани на студије у години у којој се бира Студентски парламент. Мандат чланова Студентског парламента траје једну годину. Избор чланова Студентског парламента обавља се сваке године, тајним и непосредним гласањем по годинама студија.

Студентски парламент броји 45 чланова и то:

• 19 чланова који се бирају са сваке године студија, са сваког акредитованог студијског програма (по један са сваке године и са сваког програма)
  • 26 чланова који се бирају са листа кандидата студентских организација, сразмерно броју гласова који освоје листе кандидата студентских организација на изборима по пропорционалном систему.

Поступак кандидовања и гласања за чланове Студентског парламента ближе се одређује ПРАВИЛНИКОМ О ПОСТУПКУ ИЗБОРА СТУДЕНТСКОГ ПАРЛАМЕНТА Факултета. За спровођење избора Служба за наставу саставља бирачки списак и доставља га Комисији за спровођење избора и декану. Изабрани су они кандидати који на гласању добију највише гласова. Уколико два или више кандидата добију исти број гласова, гласање се понавља за те кандидате у року од следећих 7 дана. Члану Студентског парламента коме је престао статус студента, престаје мандат даном престанка статуса, а допунски избори се спроводе у року од 15 дана. Декан и продекани могу присуствовати седницама Студентског парламента.

Студентски парламент је на седници парламента, од 11. децембра 2012.године, усвојио ПРАВИЛНИК О РАДУ СТУДЕНТСКОГ ПАРЛАМЕНТА.

АКТИВНОСТИ ЧЛАНОВА СТУДЕНТСКОГ ПАРЛАМЕНТА

• бира и разрешава председника и потпредседника Студентског парламента
  • бира и разрешава студента продекана
  • доноси Правилник о свом раду и Правилник о поступку избора Студентског парламента Факултета