combine_images_980.jpg

Здравствене специјализације

Штампа

У оквиру своје образовне делатности Медицински факултет остварује студијске програме за специјалистичко и уже специјалистичко образовање здравствених радника и здравствених сарадника у складу са Законом о здравственој заштити.

СПЕЦИЈАЛИЗАЦИЈЕ

На Медицинском факултету се сходно посебном Закону организују специјализације, по програмима којима је утврђен обим, садржај и план спровођења теоријске и практичне наставе и план практичног стручног рада, као и знања и вештина које стичу. Упис на специјализације се обавља по конкурсу.

УЖЕ СПЕЦИЈАЛИЗАЦИЈЕ

На студије за стицање стручног назива специјалисте уже специјализације може да се упише лице које је завршило Медицински факултет и стекло одговарајућу специјализацију, познаје један светски језик и има решење Министарства здравља.

Организовање и поступак здравствених специјализација и ужих здравствених специјализација регулишу се посебним Правилником који доноси Наставно-научно веће.

Правилник о специјализацијама и ужим специјализацијама здравствених радника и здравствених сарадника

(„Сл гласник РС бр. 10/13, 91/13)

Правилник о изменама и допунама правилника о специјализацијама и ужим специјализацијама здравствених радника и здравствених сарадника

(„Сл гласник РС бр 109/14, од 25.09.2014. године)

Актуелна обавештења

УВИД ЈАВНОСТИ - Уже специјалистички радови
Обавештења о ЈАВНОЈ ОДБРАНИ уже специјалистичких радова

paznjaДоказ о уплати школаринеизвод, за студенте специјалистичких студија, мора бити потписан и оверен печатом здравствене установе !

Обавештење о упису на специјализације и уже специјализације, окт 2017.
Конкурс за упис на специјализације и уже специјализације, 07.10.2017.
Програм теоретске наставе из неурологије за лекаре на специјализацији из интерне медицине у 2017. години.
Календар активности за специјалистичку двoсeмтрaлну нaстaву у шкoлскoj 2016/2017. гoдини
Програм теоретске наставе из неурологије за лекаре на специјализацији из интерне медицине у 2016. години.
Нова здравствена специјализација из фармакотерапије - Правилник о плану и програму специјализације из фармакотерапије
Правилник о плану и програму специјализације из педијатрије, 25.11.2015.
План и програм специјализације из Интерне медицине, 24.11.2014.
Одлука о именовању чланова комисија за полагања обавезних писаних колоквијума за специјализацију УРГЕНТНА МЕДИЦИНА

Колоквијуми-Општа медицина

Важно за специјализације

Продекан за клиничко здравство:

Проф. др Зоран Радовановић

zorad_yu@yahoo.com

Служба за специјалистичке студије:

ПРАВИЛНИК о организацији здравствених специјализација и ужих специјализација на Медицинском факултету у Нишу, 2013.

ПРАВИЛНИК о одобравању специјализација и ужих специјализација наставницима и сарадницима Медицинског факултета у Нишу, 2016.

Одлука о начину обављања стажа и полагању колоквијума уже специјализације из кардиологије, 23.04.2013.

Обављање специјалистичког стажа на Медицинском факултету у Нишу

Обавештење за одобрење и упис страних држављана на специјализације и уже специјализације

ПРИЈАВА за упис на специјалистичке студије

ПРИЈАВА за упис на уже специјалистичке студије